Części Diesel

Części do silników Diesla


Większość kupowanych przez ostatnie lata samochodów osobowych, to samochody z silnikiem Diesla. Firma Bosch była jednym z prekursorów w produkcji układów wtryskowych dostosowanych do jednostek Diesla.

Układ Common Rail, obecnie stosowany w większości samochodów napędzanych Dieslem to autorski układ firmy Bosch.
Common rail Kraków Barbakan

Układy Common Rail Bosch


Układ opatentowany w 1997 roku przez firmę Bosch. W układzie Common Rail paliwo zostaje wstrzyknięte pod wysokim ciśnieniem. Paliwo przetrzymywane jest w szynie(rail) pod wysokim ciśnieniem.

Proces wtryskiwania paliwa jest rozdzielony od procesu wtryskiwania. Dzięki rozdzieleniu obu procesów znacznie zwiększono wydajność układu.

Common rail składa się z: pompy wysokiego ciśnienia, pompy zasilającej, przewodów wysokiego ciśnienia, szyny paliwowej oraz wtryskiwacza.

Pompowtryski Bosch Kraków

Pompowtryskiwacze Bosch


Pompowtryskiwacze są sterowane elektronicznie. Działają w systemach wysokociśnieniowych, bezpośrednio wtryskując mieszankę paliwową do komory. Pompowtryski zostały opracowane przez firmę Bosch

Pompowtryski umieszczone są bezpośrednio w głowicy silnika. Dzięki tego typu rozwiązaniu, wyeliminowano konieczność zastosowania przewodu wysokociśnieniowego, co pozwoliło z kolei usunąć zjawisko pulsacji w obwodzie wysokiego ciśnienia.

Do tej pory firma Bosch opracowała 3 generację pompowtryskiwaczy. Pierwsza z nich była ogromną rewolucją w rynku motoryzacyjnym. W drugiej generacji znacznie zredukowano wielkość urządzenia, co pozwoliło przystosować pompowtryskiwacz do silników 16-zaworowych. Poprawiono również mocowanie, stosując jeszcze jedną śrubę. Urządzenie 3 generacji zostały stworzone specjalnie dla jednostek napędzających silniki ciężarowe.
świece żarowe Bosch Kraków

Świece żarowe


Świece żarowe produkowane przez firmę Bosch, zapewniają doskonałą i stabilną pracę silnika w niskich temperaturach. Rozruch silnika, w którym zastosowano świece żarowe firmy Bosch odbywa się bezproblemowo.

Zalecane jest regularne kontrolowanie stanu świec żarowych, ponieważ podlegają one stopniowemu zużyciu. Oferujemy trzy rodzaje świec żarowych: Bosch Duraterm, Bosch Duraterm High Speed oraz Bosch DuraSpeed.

Seria Duraterm skierowana jest dla klientów ceniących najwyższą jakość z zachowaniem przystępnej ceny. Model Duraterm High Speed jest przystosowany dla niskich napięć rzędu 4,4/5 Woltów. Topowy model z serii Duraspeed osiąga temperaturę 1300°C w ciągu 2 sekund w nawet najgorszych warunkach.
podzespoly diesel bosch krakow

Inne podzespoły firmy Bosch


W naszym serwisie Bosch Car Service Świdnica w przypadku awarii oferujemy również inne elementy silników diesla. Są to między innymi: układy pompa-przewód-wtryskiwacz, układy oczyszczania spalin, sterowniki silnika oraz pompy podciśnienia. Nasi mechanicy z wieloletnim doświadczeniem wymienią niemalże każdy uszkodzony podzespół w silniku typu diesel, przy użyciu oryginalnych części Bosch. Posiadamy również specjalistyczne urządzenie firmy Bosch przeznaczone do testowania wtrysków z silników diesla.