serwis filtrów DPF

Serwis filtrów DPF Kraków, Małopolska


promocja_krakow

Wszystkie obecnie produkowane samochody osobowe są wyposażone w filtr DPF. Ze względu na coraz większą ilość korków, filtry DPF coraz częściej ulegają zatkaniu a w konsekwencji uszkodzeniu. Zatkany filtr DPF może powodować znacznie gorsze konsekwencje. Ma duży wpływ na sprawne funkcjonowanie calego samochodu. Dlatego należy zadbać o jego drożność.

Barbakan Service Kraków proponuje serwis filtrów DPF w wszystkich samochodach osobowych każdej marki.


automatic-gearbox


Objawy uszkodzenia lub zatkania filtru DPF/FAP


Kiedy wiadomo że filtr DPF/FAP jest zatkany lub uszkodzony? Pierwszym sygnałem, może być świecąca się kontrolka Check Engine lub wszelkie nieprawidłowości związane z pracą silnika:

 • świecąca kontrolka – pierwszym z objawów jest świecąca się kontrolka Check Engine lub DPF (jeśli samochód jest w nią wyposażony)
 • tryb serwisowy – charakteryzuje się znacznym obniżeniem mocy pojazdu. Dopiero w momencie oczyszczenia filtru, oraz odpowiedniemu zakodowaniu czyszczenia filtra samochód powraca do stanu poprzedniego
 • Kopcenie - czasami jednym z objawów jest znaczne dymienie z rury wydechowej. Ponadto podczas postoju można wyczuć zapach spalenizny.
 • Znaczne zwiększenie zużycia paliwa - jeden z głównych i najpoważniejszych objawów. Zużycie paliwa potrafi wzrosnąć nawet o kilkadziesiąt procent.
 • Zwiększone ciśnienie - spowodowane zapchaniem się filtru.


filtr DPF KRAKÓW


Diagnostyka filtrów DPF


Nasz serwis w Krakowie oferuje profesjonalną diagnostykę filtrów DPF/FAP każdego typu. Posiadamy niezbędny do diagnostyki sprzęt. Jesteśmy w stanie stwierdzić czy filtr wymaga czyszczenia czy też całkowitej wymiany.

Nasi wykwalifikowani mechanicy są w stanie wymienić każdy filtr DPF.

Diagnostyka zostaje przeprowadzona przy użyciu zarówno specjalnego sprzętu jak i też przy pomocy specjalnych metod, pozwalających określić stopień uszkodzenia i zapchania filtru.

wymiana oleju automaty kraków

Czyszczenie filtrów DPF Kraków


Posiadamy specjalistyczny sprzęt przystosowany do czyszczenia filtrów DPF/FAP we wszystkich samochodach osobowych. Dzięki profesowi czyszczenia, filtr zostaje całkowicie wyczyszczony z cząstek zalegających w spalinach.

Filtr zostaje umieszczony w specjalnym urządzeniu, przez wiele minut przez filtr zostają przepuszczane specjalne środki rozpuszczające i usuwające sadzę z wnętrza filtru. Dzięki temu nie ingerujemy mechanicznie w elementy filtru, a co z tym idzie nie może o ulec uszkodzeniu.

Cały proces czyszczenia filtru DPF odbywa się zgodnie z obowiązującymi standardami. Usunięte cząstki sadzy zostają odpowiednio zutylizowane.

Czyszczenie filtru DPF w naszym serwisie zostaje wykonane profesjonalnie i kompleksowo. Jesteśmy w stanie wyczyścić filtr DPF w większości samochodów w niego wyposażonych.


Usługi związane z filtrem DPF / FAP


  check icon serwis filtrów DPF / FAP

  check icon czyszczenie / regeneracja filtrów DPF / FAP

  check icon wymiana filtrów DPF / FAP

  check icon naprawa filtrów DPF / FAP

  check icon diagnostyka filtrów DPF / FAP

  check icon wymiana czujników filtrów DPF /FAP
kts bosch

Serwis filtrów DPF FAP - wszystkie marki

Oferujemy usługi związane z serwisem filtrów DPF do wszystkich marek samochodów. Serwisujemy między innymi filtry DPF w BMW Audi, Volkswagen, Ford, Volvo, Nissan, Mitsubishi, Mercedes, Citroen, oraz inne aktualnie produkowane.Zapraszamy wszystkich właścicieli samochodów wyposażonych w filtry DPF / FAP z województwa małopolskiego do skorzystania z usług serwisu Barbakan Bosch Car Service.