Paski rozrządu Bosch Kraków

Paski napędowe Bosch


Pasek napędowy pełni bardzo ważną rolę w silniku, przekazywania napędu z koła pasowego wału korbowego, do wielu urządzeń w pojeździe. Paski firmy Bosch cechują się najwyższym poziomem wytrzymałości mechanicznej, cieplnej i chemicznej dzięki czemu praca silnika przebiega bezproblemowo.Paski klinowe Bosch Kraków

Paski Klinowe Bosch


Zadaniem paska klinowego jest napędzanie poszczególnych elementów silnika, takich jak alternator, pompa wody, pompa wspomagania czy sprężarka klimatyzacji.

W paskach firmy Bosch zastosowano najwyższej jakości kauczuk syntetyczny EPDM dodatkowo wzmocniony specjalnymi włóknami. Dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów, uzyskano mniejszą rozciągliwość paska.

Paski klinowe firmy Bosch są przystosowane do napędów o mniejszym stopniu rozbudowania. Dodatkowo uzębiona dolna część paska pozwala na dużo lepsze przyleganie materiału do kół pasowych o małych średnicach.

Paski klinowe wielorowkowe Bosch Kraków

Paski klinowe wielorowkowe


Podobnie jak w przypadku zwykłych pasków klinowych, paski wielorowkowe są wykonanie z wysokiej jakości kauczuku EPDM oraz wzmocnione specjalnymi włóknami.

Paski wielorowkowe występują w dwóch wariantach: jednostronnym i dwustronnym. Stosowane są do napędów standardowych i serpentynowych.

Ze względu na dużą wytrzymałość paski wielorowkowe Bosch idealnie nadają się do wysokich prędkości obrotowych. Należy pamiętać o regularnej kontroli pasków napędowych.
Paski rozrządu Bosch Kraków

Paski rozrządu Bosch


Paski rozrządu są jednym z najważniejszych elementów silnika. Odpowiadają one za synchronizację pracy zaworów dolotowych oraz wylotowych z układem korbowo-tłokowym silnika.

Paski mają bezpośredni wpływ na niezawodność i osiągi każdego silnika. Paski zębate są szczególnie narażone na duże obciążenia związane z obrotami silnika. Dlatego należy pamiętać o regularnej wymianie paska.