automatyczna skrzynia biegów

Naprawa automatycznej skrzyni biegów Kraków, Małopolska


Konstrukcja automatycznych skrzyni biegów jest dużo bardziej skomplikowana od skrzyń manualnych. Bardziej skomplikowana budowa skrzyni, zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia usterki. Regularne przeglądy oraz wymiana oleju pozwalają zachować układ w dobrym stanie. Naprawy wymagają użycia specjalistycznego sprzętu oraz odpowiednio wykwalifikowanych, dlatego warto w tej kwestii pomyśleć o wykonaniu usługi jedynie w renomowanych firmach takich jak Barbakan Service Kraków.

Barbakan Service Kraków proponuje serwis automatycznej skrzyni biegów, diagnostykę skrzyń przy użyciu urządzeń firmy Bosch, wymianę oleju w skrzyni biegów oraz regenerację skrzyń biegów.

Barbakan Service Kraków zajmie się kompleksowym serwisem automatycznej skrzyni biegów, diagnostyką skrzyń przy użyciu urządzeń firmy Bosch, wymianą oleju w skrzyni biegów oraz regeneracją skrzyń biegów. W przypadku jeśli skrzynia będzie uszkodzona, oferujemy naprawę oraz wymianę podzespołów automatycznej skrzyni, przy użyciu najwyższej jakości części.


automatic-gearbox


Objawy uszkodzenia automatycznej skrzyni biegów


Kiedy konieczna jest pomoc serwisu przy automatycznej skrzyni biegów? Pierwszym sygnałem mogą być objawy sugerujące uszkodzenie skrzyni, przykładem mogą być szarpnięcia przy zmianie biegu. Do alarmujących sygnałów, które mogą wskazywać na problemy z pracą „automatu” należy zaliczyć między innymi:

 • zapach spalenizny – Jeśli wyczujesz zapach spalenizny, powinno Cię to zaalarmować, ponieważ może świadczyć o przegrzaniu oleju przekładniowego. Wymieniona sytuacja może być spowodowana niskim poziomu oleju bądź korzystaniu z oleju złej jakości, co przełoży się na nieprawidłową pracę mechanizmu, a w efekcie doprowadzi do poważnych uszkodzeń.
 • wyciek oleju – Jeśli zauważysz drastyczny spadek oleju przekładniowego, może świadczyć to o jego wycieku. W tym momencie wymagane jest zbadanie nieszczelność układu, ponieważ skrzynia automatyczna nie zużywa oleju, a jego poziom powinien być stały.
 • poślizg na sprzęgłach – Jeśli przy zwiększeniu obrotów, silnik hałasuje, zaś auto nie przyspiesza, może być to powodem ślizgania się wewnętrznych sprzęgieł.
 • problemy przy zmianie biegów – Jeśli zmiana biegów nie następuje płynnie m.in. wyczuwalne są szarpnięcia lub problemy z wybieraniem biegów, może to świadczyć o problemach z dźwignią biegów.
 • zapalona kontrolka silnika – Jeśli zaświeci się kontrolka silnika, może być to spowodowane uszkodzeniem skrzyni biegów, należy niezwłocznie udać się do profesjonalnego serwisu.

Naprawa wymaga skomplikowanego procesu wyjęcia i rozebrania całego układu. Dopiero wówczas można ocenić faktyczne uszkodzenia elementów. Mając na uwadze, iż automatyczna skrzynia biegów składa się z kilkuset elementów, a większość z nich zaliczana jest do mechaniki precyzyjnej, wyjaśnia to stosunkowo bardzo wysoki koszt naprawy. Już sama praca przy rozłożeniu i ponownym złożeniu, a także wyjęciu i włożeniu mechanizmu zajmuje bardzo dużo czasu. Przy kompleksowej naprawie „automatów” konieczna jest wymiana oleju, filtrów i uszczelek. Wszystko to powoduje wzrost kosztów wykonania takiej usługi.


kts bosch


Diagnostyka automatycznych skrzyń biegów


Nasz serwis w Krakowie oferuje profesjonalną diagnostykę automatycznej skrzyni biegów każdego typu i każdej marki samochodu, przy użyciu specjalistycznego sprzętu firmy Bosch. Dzięki dedykowanym interfejsom, jesteśmy w stanie zdiagnozować wszelkie usterki odnotowane przez sterownik monitorujący parametry skrzyni.

Urządzenia firmy Bosch pozwalają na dokładne sprawdzenie parametrów automatycznej skrzyni biegów, bez względu na markę pojazdu.

Po uzyskaniu odnotowanych przez sterownik danych, precyzyjnie rozpoznajemy ewentualne usterki oraz opisujemy zalecenia do dalszej naprawy automatycznej skrzyni biegów. Przy użyciu tych informacji, kontynuujemy czynności związane z naprawą automatycznej skrzyni biegów.

wymiana oleju automaty kraków

Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów


Posiadamy specjalistyczny sprzęt przystosowany do dynamicznej wymiany oleju w automatycznych skrzyniach biegów. Metoda ta umożliwia niemalże 100% wymianę oleju w skrzyni, w przeciwieństwie do tradycyjnej metody grawitacyjnej, w której wymieniane jest około 60% oleju.

Dzięki kompletnej wymianie oleju w całym układzie, zapewnimy prawidłowe smarowanie całości układu automatycznej skrzyni biegów, co pozwoli na zwiększenie żywotności skrzyni.

Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów w naszym serwisie zostaje wykonana profesjonalnie i kompleksowo. Jesteśmy w stanie wymienić olej w większości samochodów wyposażonych w automatyczną skrzynię biegów.


Przedstawiamy usługi związane z automatyczną skrzynią biegów


  check icon serwis automatycznych skrzyń biegów

  check icon naprawa automatycznych skrzyń biegów

  check icon wymiana oleju w automatycznych skrzyniach biegów

  check icon regeneracja automatycznych skrzyń biegów

  check icon wymiana automatycznych skrzyń biegów

  check icon diagnostyka automatycznej skrzyni biegów
kts bosch

Serwis automatycznych skrzyń biegów - wszystkie marki

Oferujemy usługi związane z serwisem automatycznych skrzyń biegów do wszystkich marek samochodów. Serwisujemy między innymi automatyczne skrzynie BMW ZF, BMW Steptronic, Audi Multitronic, Audi Tiptronic, Audi S-Tronic, Volkswagen DSG, Ford Powershift, Volvo Powershift, Nissan CVT, Mitsubishi CVT, Mercedes Autotronic, Citroen Geartronic, oraz inne aktualnie produkowane.Zapraszamy wszystkich właścicieli samochodów wyposażonych w automatyczne skrzynie biegów z województwa małopolskiego do skorzystania z usług serwisu Bosch Car Service.