Bosch Service radzi:  co wybrać – porównanie silników benzynowych i diesel

Bosch Service radzi:  co wybrać – porównanie silników benzynowych i diesel

Przy kupnie nowego samochodu wielu kierowców staje przed wyborem „Diesel czy benzyna”. Najprostszą do zauważenia jest różnica w cenie modeli pojazdów wyposażonych w oba rodzaje silników. Porównanie to wychodzi zdecydowanie na korzyść „benzyniaków”, jednak poprzestanie przy tej jednej różnicy, byłoby dużym niedomówieniem i warto sprawie przyglądnąć się nieco dokładniej.

Spalanie

Jak się okazuje samo spojrzenie na cenę silnika nie decyduje o jego opłacalności. Gdy porównamy poziom spalania, Diesel uzyskuje sporą przewagę, potrafiąc spalić nawet 25 procent mniej paliwa niż jego benzynowy konkurent.

Różnica pomiędzy spalaniem w trasie a spalaniem w mieście w przypadku diesla jest niewielka, natomiast silnik benzynowy który w mieście spala około 6-7 litrów, w trasie przy większych prędkościach potrafi spalić nawet ponad 10 litrów.

Poza spalaniem ważne okażą się również koszty eksploatacyjne, gdzie dla odmiany bardziej oszczędny okaże się silnik benzynowy, którego naprawy są znacznie tańsze. Wynika to z ilości podzespołów zastosowanych w silnikach diesla, które mogą ulec awarii.

Jak jeździć na dieslu

Jeśli zdecydujemy się już na silnik Diesla musimy pamiętać, iż w porównaniu do „benzyny” ma on pewne wady. Przede wszystkim dużo większe znaczenie ma jakość paliwa, po które sięgamy. Naprawdę nie warto dla drobnych oszczędności ryzykować sytuację, w której konieczna będzie naprawa układu wtryskowego – gdyby jednak pojawił się ten problem, warto wspomnieć, że nasz serwis wyposażony jest w nowoczesne urządzenie firmy Bosch do sprawdzania wtryskiwaczy.

Aby wydłużyć żywotność silnika wysokoprężnego warto również pamiętać o wymianie oleju co kilkanaście tysięcy przebytych kilometrów.

 

Wybór prostszy niż sądzisz

Jaki silnik wybrać? Decyzja zależy od naszego stylu jazdy i ilości pokonywanych kilometrów. Skoro na jednym tankowaniu można zajechać znacznie dalej silnik Diesla jest wprost stworzony dla osób, które podróżują często i na spore odległości, osiągając w ciągu roku spore kilometraże (i to w warunkach pozamiejskich). Spore, czyli 30-40 tysięcy kilometrów. W takim przypadku oszczędność na spalanym paliwie w ciągu roku z pewnością ucieszy wasz portfel.

Bosch Car Service Barbakan zajmie się resztą

Zapraszamy do serwisu Barbakan Bosch Car w Krakowie przy ulicy Bieńczyckiej 5, gdzie niezależnie od posiadanego przez wasze pojazdy modelu silnika, zajmiemy się każdym z nich. Ponadto dobierzemy oraz wymienimy odpowiednie ogumienie zimowe dla każdego pojazdu. Zabezpieczymy również cały układ elektryczny i elektroniczny, akumulator wraz z łączeniami.

Oferujemy również szeroką gamę wycieraczek do każdego pojazdu, począwszy od prostych szkieletowych konstrukcji, na wycieraczkach dopasowujących się do kształtu szyby skończywszy. Wymienimy również płyn do chłodnicy na odpowiednią wersję zimową wytrzymującą niskie temperatury.

W naszej ofercie znajdują się również akumulatory firmy Bosch, dostosowane do wszystkich rodzajów pojazdów.

 

Więcej informacji znajdziesz na https://barbakanservice.pl/