Bosch Service radzi – Przygotowanie auta do zimy

Bosch Service radzi: przygotowanie auta do zimy.
Zima to najbardziej wymagająca pora roku dla samochodów osobowych. Nieustanny wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych, niskie temperatury oraz szybkie zachody słońca powodują, iż do okresu zimowego należy się odpowiednio przygotować tak aby zapewnić sobie bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Mocny akumulator niezbędny na duże mrozy

Podczas zimy temperatury potrafią osiągać zawrotnie niskie wartości. Ma to bezpośredni wpływ na pojemność elektryczną akumulatora. Przy wartościach poniżej -5 stopni, pojemność może spaść nawet 20% w stosunku do temperatur powyżej 10 stopni.
Dlatego bardzo ważny jest stan akumulatora w pojeździe. W przypadku gdy bateria jest rozładowana już przed rozruchem silnika, wówczas istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, iż nie dostarczy ona odpowiedniej mocy do rozrusznika i samochód nie odpali. Sprawdzenie poziomu ładowania akumulatora pozwoli ocenić czy konieczna będzie jego wymiana.

W przypadku kiedy potrzebny jest zakup nowego urządzenia, należy dobrać model odpowiedni dla danego auta. Idealnym wyborem będą akumulatory firmy Bosch. Linia akumulatorów oferowanych przez Bosch Car Service Świdnica[odnośnik: https://bosch.swidnica.pl/akumulatory.html] obejmuje zarówno akumulatory dla starszych pojazdów (seria S3) jak i również akumulatory serii S4 oraz S5 dedykowane do nowych pojazdów. Modele z tych serii wyposażone są w technologie przystosowane do obsługi systemów takich jak start/stop czy system odzyskiwania energii z hamowania. Nadają się one idealnie do pojazdów z dużą ilością systemów elektrycznych i elektronicznych.

Ogrzewanie

Najważniejszym czynnikiem wpływającym na komfort podróży podczas zimy jest ogrzewanie. Jeśli samochód przechowywany jest w garażu, problem zaśnieżonego auta znika. Temperatura w pojeździe jest również znacznie wyższa niż w przypadku pojazdu parkowanego na świeżym powietrzu.

Pojazdy z silnikiem diesla nagrzewają się znacznie wolniej niż jednostki benzynowe. Wynika to z mniejszego oddawania ciepła przez silnik  na ropę. Nowoczesne samochody wyposażone są w coraz bardziej zaawansowane systemy nagrzewające. Systemy Webasto potrafią nagrzać pojazd nawet podczas postoju. Przed zimą konieczne jest sprawdzenie stanu systemów nagrzewania, klimatyzacji oraz filtrów powietrza aby były one w pełni sprawne i zapewniły komfort jazdy podróżującym.

Zimowy płyn do spryskiwaczy

W zimie bardzo częstym zjawiskiem atmosferycznym są opady śniegu i deszczu. Topniejący śnieg powoduje tworzenie dużej ilości błota. Jadąc za innym samochodem szyba w naszym samochodzie nieustannie wymaga wycierania. Może to spowodować znacznie szybsze zużycie płynu do spryskiwaczy. Ponadto płyn powinien być odporny na niższe temperatury, tak aby nie doszło do jego zamarznięcia.

Wycieraczki

Innym elementem mającym wpływ na widoczność są wycieraczki. Przed sezonem zimowym należy zwrócić uwagę na to czy na szybie pozostają smugi. Wówczas należy niezwłocznie wymienić wycieraczki.

Najszerszą paletę modeli oraz najwyższą jakość oferuje firma Bosch. W ofercie znajdują się zarówno wycieraczki klasyczne o konstrukcji szkieletowej, jak i również wycieraczki Aerotwin idealnie dopasowujące się do profilu szyby.

Oświetlenie

Ze względu na szybciej zapadający zmrok podczas zimy konieczne jest przygotowanie systemu oświetlenia w samochodzie. Dobrym pomysłem jest wyczyszczenie reflektorów na zewnątrz.  Po jakimś czasie powierzchnia reflektora matowieje, co znacznie obniża zasięg światła emitowanego przez reflektory.

Należy również zwrócić uwagę na stan żarówek. Zaleca się stosowanie produktów o specyfikacji podanej przez producenta pojazdu. Idealnym wyborem będą żarówki firmy Bosch dostosowane do każdego rodzaju pojazdu. Zaspokoją one wymagania nawet najbardziej wymagającego klienta.

Dobrze przygotowane auto to bezpieczeństwo i komfort jazdy. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, bądź potrzebujemy porady, warto odwiedzić serwis samochodowy Barbakan Bosch Car Service. Profesjonalny przegląd techniczny auta i fachowe wskazówki dadzą nam pewność sprawności samochodu.