Części Diesel

 

Większość kupowanych przez ostatnie lata samochodów osobowych, to samochody z silnikiem Diesla. Firma Bosch była jednym z prekursorów w produkcji układów wtryskowych dostosowanych do jednostek Diesla.

Układ Common Rail, obecnie stosowany w większości samochodów napędzanych Dieslem to autorski układ firmy Bosch.

Układy Common Rail Bosch

Układ opatentowany w 1997 roku przez firmę Bosch. W układzie Common Rail paliwo zostaje wstrzyknięte pod wysokim ciśnieniem. Paliwo przetrzymywane jest w szynie (rail) pod wysokim ciśnieniem.

Proces wtryskiwania paliwa do cylindrów jest rozdzielony od procesu wtryskiwania paliwa do wspólnej szyny. Dzięki rozdzieleniu obu procesów znacznie zwiększono wydajność układu.

Common rail składa się z: pompy wysokiego ciśnienia, pompy zasilającej, przewodów wysokiego ciśnienia, szyny paliwowej oraz wtryskiwacza.

Pompowtryskiwacze Bosch

Pompowtryskiwacze są sterowane elektronicznie. Działają w systemach wysokociśnieniowych, bezpośrednio wtryskując mieszankę paliwową do komory. Pompo-wtryski zostały opracowane przez firmę Bosch

Pompo-wtryski umieszczone są bezpośrednio w głowicy silnika. Dzięki tego typu rozwiązaniu wyeliminowano konieczność zastosowania przewodu wysokociśnieniowego, co pozwoliło z kolei usunąć zjawisko pulsacji w obwodzie wysokiego ciśnienia.

Do tej pory firma Bosch opracowała 3 generację pompowtryskiwaczy. Pierwsza z nich była ogromną rewolucją w rynku motoryzacyjnym. W drugiej generacji znacznie zredukowano wielkość urządzenia, co pozwoliło przystosować pompowtryskiwacz do silników 16-zaworowych. Poprawiono również mocowanie, stosując jeszcze jedną śrubę. Urządzenie 3 generacji zostały stworzone specjalnie dla jednostek napędzających samochody ciężarowe.

Świece żarowe

Świece żarowe produkowane przez firmę Bosch, zapewniają doskonałą i stabilną pracę silnika w niskich temperaturach. Rozruch silnika, w którym zastosowano świece żarowe firmy Bosch odbywa się bezproblemowo.

Zalecane jest regularne kontrolowanie stanu świec żarowych, ponieważ podlegają one stopniowemu zużyciu. Oferujemy trzy rodzaje świec żarowych: Bosch Duraterm, Bosch Duraterm High Speed oraz Bosch DuraSpeed.

Seria Duraterm skierowana jest dla klientów ceniących najwyższą jakość z zachowaniem przystępnej ceny. Model Duraterm High Speed jest przystosowany dla niskich napięć rzędu 4,4/5 Volt. Topowy model z serii Duraspeed osiąga temperaturę 1300°C w ciągu 2 sekund w nawet najgorszych warunkach.

Inne podzespoły firmy Bosch

W naszym serwisie Barbakan Bosch Car Service Kraków w przypadku awarii oferujemy również inne elementy silników diesla. Są to między innymi: układy pompa-przewód-wtryskiwacz, układy oczyszczania spalin, sterowniki silnika oraz pompy podciśnienia. Nasi mechanicy z wieloletnim doświadczeniem wymienią niemalże każdy uszkodzony podzespół w silniku typu diesel, przy użyciu oryginalnych części Bosch. Posiadamy również specjalistyczne urządzenie firmy Bosch przeznaczone do testowania wtrysków z silników diesla.