Czyszczenie filtra DPF / FAP Nowy Sącz

Regeneracja filtrów DPF i FAP Nowy Sącz

Proces czyszczenia filtrów DPF oraz FAP wykonujemy za pomocą profesjonalnej maszyny, która w sposób ekologiczny i efektywny przywraca dawną sprawność filtra. Po przeprowadzeniu regeneracji silnik odzyskuje dawną sprawność. Czyszczenie filtra DPF /  FAP znacznie lepiej radzi sobie z pozbyciem się zanieczyszczeń od programów wypalania.

Naprawa filtrów cząsteczek stałych Nowy Sącz

W naszym serwisie przeprowadzamy nie tylko usługę związaną z regeneracją filtrów DPF i FAP. Oferujemy także usługę demontażu i montażu. W zależności od modelu samochodu i poziomu skomplikowania – cena tej usługi może się różnić.

Jak wygląda proces czyszczenia filtra?

Na początku wykonywane są oględziny za pomocą kamery inspekcyjnej. Nasi specjaliści sprawdzają czy filtr nadaje się do czyszczenia. Jeżeli nie jest popękany, przetopiony czy zaklejony – następuje zapięcie filtra w maszynie czyszczącej.
Jako pierwszy wykonywany jest test przeciwciśnienia, który pokazuje stopień zapchania filtra.
Następnie aplikowany jest najwyższej jakości środek czyszczący oraz uruchomiona zostaje maszyna. Podczas procesu czyszczenia analizuje się wodę wydobywającą się z filtra, pod względem koloru, ilości oleju.
Po zakończonym procesie czyszczenia, następuje suszenia oraz wykonuje się test przeciwciśnienia.  W przypadku braku pełnej przepustowości – powtarzamy czyszczenie.
Po uzyskaniu satysfakcjonującego wyniku, sporządzamy raport z przeprowadzonej usługi.

Czyszczenie filtra DPF i FAP Nowy Sącz

Nasz serwis znajduje się w Krakowie:

Barbakan Bosch Car Service Kraków
ul. Bieńczycka 5
Telefon kontaktowy: 606 517 008