Filtry DPF

Wszystkie obecnie produkowane samochody osobowe z silnikiem diesla są wyposażone w filtr DPF. Ze względu na coraz większą ilość korków, filtry DPF coraz częściej ulegają zatkaniu a w konsekwencji uszkodzeniu. Zatkany filtr DPF może powodować znacznie gorsze konsekwencje. Ma duży wpływ na sprawne funkcjonowanie całego samochodu. Dlatego należy zadbać o jego drożność.

Barbakan Service Kraków proponuje serwis filtrów DPF w wszystkich samochodach osobowych każdej marki.

Objawy uszkodzenia lub zatkania filtru DPF/FAP

Kiedy wiadomo że filtr DPF/FAP jest zatkany lub uszkodzony? Pierwszym sygnałem może być świecąca się kontrolka Check Engine lub wszelkie nieprawidłowości związane z pracą silnika:

  • świecąca kontrolka – pierwszym z objawów jest świecąca się kontrolka Check Engine lub DPF (jeśli samochód jest w nią wyposażony)
  • tryb serwisowy – charakteryzuje się znacznym obniżeniem mocy pojazdu. Dopiero w momencie oczyszczenia filtru, oraz odpowiedniemu zakodowaniu czyszczenia filtra samochód powraca do stanu poprzedniego
  • Kopcenie – czasami jednym z objawów jest znaczne dymienie z rury wydechowej. Ponadto podczas postoju można wyczuć zapach spalenizny.
  • Znaczne zwiększenie zużycia paliwa – jeden z głównych i najpoważniejszych objawów. Zużycie paliwa potrafi wzrosnąć nawet o kilkadziesiąt procent.
  • Zwiększone ciśnienie – spowodowane zapchaniem się filtru.

Diagnostyka filtrów DPF

Nasz serwis w Krakowie oferuje profesjonalną diagnostykę filtrów DPF/FAP każdego typu. Posiadamy niezbędny do diagnostyki sprzęt. Jesteśmy w stanie stwierdzić czy filtr wymaga czyszczenia czy też całkowitej wymiany.

Nasi wykwalifikowani mechanicy są w stanie wymienić każdy filtr DPF.

Diagnostyka zostaje przeprowadzona przy użyciu zarówno specjalnego sprzętu jak i też przy pomocy specjalnych metod, pozwalających określić stopień uszkodzenia i zapchania filtru.

Czyszczenie filtrów DPF Kraków

Posiadamy specjalistyczny sprzęt przystosowany do czyszczenia filtrów DPF/FAP we wszystkich samochodach osobowych. Dzięki procesowi czyszczenia, filtr zostaje całkowicie wyczyszczony z cząstek zalegających w spalinach.

Filtr zostaje umieszczony w specjalnym urządzeniu, przez wiele minut przez filtr zostają przepuszczane specjalne środki rozpuszczające i usuwające sadzę z wnętrza filtru. Dzięki temu nie ingerujemy mechanicznie w elementy filtru, a co z tym idzie nie może o ulec uszkodzeniu.

Cały proces czyszczenia filtru DPF odbywa się zgodnie z obowiązującymi standardami. Usunięte cząstki sadzy zostają odpowiednio zutylizowane.

Czyszczenie filtru DPF w naszym serwisie zostaje wykonane profesjonalnie i kompleksowo. Jesteśmy w stanie wyczyścić filtr DPF we wszystkich samochodach w niego wyposażonych.

Usługi związane z filtrem DPF / FAP

 

check icon serwis filtrów DPF / FAP

check icon czyszczenie / regeneracja filtrów DPF / FAP

check icon wymiana filtrów DPF / FAP

check icon naprawa filtrów DPF / FAP

check icon diagnostyka filtrów DPF / FAP

check icon wymiana czujników filtrów DPF /FAP

Serwis filtrów DPF FAP – wszystkie marki

Oferujemy usługi związane z serwisem filtrów DPF do wszystkich marek samochodów. Serwisujemy między innymi filtry DPF w BMW, Audi, Volkswagen, Ford, Volvo, Nissan, Mitsubishi, Mercedes, Citroen, Mazda, Opel, Peugeot, Renault, Seat, Toyota  oraz inne aktualnie produkowane.

Zapraszamy wszystkich właścicieli samochodów wyposażonych w filtry DPF / FAP z województwa małopolskiego do skorzystania z usług serwisu Barbakan Bosch Car Service.