Hamulce Bosch

 

Firma Bosch jest w czołówce producentów elementów układu hamowania. Do najważniejszych wynalazków firmy Bosch należą znane wszystkim systemy ABS i ESP.

Oferujemy poszczególne podzespoły układu hamowania jak i kompletne układy hamulcowe.

Należy pamiętać, że elementy takie jak klocki hamulcowe i tarcze, ulegają ciągłemu zużyciu i jest konieczna ich cykliczna wymiana.

Hamulce Tarczowe Bosch

W niemal wszystkich samochodach osobowych hamulce tarczowe są podstawowym elementem wyposażenia samochodu. Firma Bosch jest wiodącym dostawcą hamulców tarczowych do fabrycznie produkowanych samochodów na świecie, dzięki temu zamienne części są na identycznym poziomie jak fabryczne.

Elementem podatnym na ciągłe uszkodzenia są klocki hamulcowe. Ich zadaniem jest zamiana energii kinetycznej na cieplną, umożliwiając tym samym hamowanie samochodu. Zalecana jest regularna wymiana klocków w przypadku ich zużycia.

Kolejnym elementem odpowiedzialnym za hamowanie pojazdu są tarcze hamulcowe. W fabrykach Bosch powstaje rocznie około 30 milionów tarcz. Wykonane są one m.in. z wysokowęglowego żeliwa dzięki temu ich żywotność i trwałość jest większa w stosunku do innych używanych w tym celu materiałów.

Hamulce Bębnowe Bosch

Hamulce Bębnowe stosowane są głównie w tylnej części zawieszenia. Jest to powiązane z odciążeniem tylnej osi podczas hamowania, co pozwala na zastosowanie hamulców znacznie mniejszych rozmiarów.

Głównym elementem hamulców bębnowych są bębny zamocowane do piasty. Podczas uruchomienia hamulca szczęki są dociskane do wewnętrznej powierzchni bębna co umożliwia zatrzymanie pojazdu.

Bardzo podobnie jak w przypadku elementów stosowanych w hamulcach tarczowych, także w hamulcach bębnowych należy pamiętać, że są to elementy eksploatacyjne i ulegają niszczeniu. Należy nieustannie kontrolować grubość bębnów hamulcowych oraz obserwować czy powstały pęknięcia. Wówczas konieczna jest natychmiastowa wymiana bębnów.

Płyny hamulcowe, oleje i smary Bosch

Bosch Car Service Kraków zaleca płyny i oleje najwyższej jakości. Są one odporne na zamarzanie i przystosowane do nieustannej pracy hamulców. Cechują się najwyższą jakością, wysoką temperaturą wrzenia przy hamowaniu pojazdu oraz właściwościami antykorozyjnymi.

W przypadku samochodów wyposażonych w zawieszenie hydrauliczne, mamy w ofercie specjalny olej mineralny LHM+. Zapewnia on ciągłą pracę w zarówno niskich temperaturach sięgających -40°C jak i wysokich +110°C.