Naprawa automatycznej skrzyni biegów Kraków, Małopolska

 

Konstrukcja automatycznych skrzyni biegów jest dużo bardziej skomplikowana od skrzyń manualnych. Bardziej skomplikowana budowa skrzyni zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia usterki. Regularne przeglądy oraz wymiana oleju pozwalają zachować skrzynię biegów w dobrym stanie. Naprawy wymagają użycia specjalistycznego sprzętu oraz odpowiednio wykwalifikowanych mechaników, dlatego warto w tej kwestii pomyśleć o wykonaniu usługi jedynie w renomowanych firmach takich jak Barbakan Service Kraków.

Barbakan Service Kraków proponuje serwis automatycznej skrzyni biegów, diagnostykę skrzyń przy użyciu urządzeń firmy Bosch, wymianę oleju w skrzyni biegów oraz regenerację skrzyń biegów.

Barbakan Service Kraków zajmie się kompleksowym serwisem automatycznej skrzyni biegów, diagnostyką skrzyń przy użyciu urządzeń firmy Bosch, wymianą oleju w skrzyni biegów oraz regeneracją skrzyń biegów. W przypadku uszkodzenia skrzyni oferujemy naprawę oraz wymianę podzespołów automatycznej skrzyni, przy użyciu najwyższej jakości części.

Objawy uszkodzenia automatycznej skrzyni biegów

 

Kiedy konieczna jest pomoc serwisu przy automatycznej skrzyni biegów? Pierwszym sygnałem mogą być szarpnięcia przy zmianie biegu. Do alarmujących sygnałów, które mogą wskazywać na problemy z pracą „automatu” należy zaliczyć między innymi:

  • Zapach spalenizny – jeśli wyczujesz zapach spalenizny, powinno Cię to zaalarmować, ponieważ może świadczyć to o przegrzaniu oleju przekładniowego. Wymieniona sytuacja może być spowodowana niskim poziomu oleju bądź korzystaniu z oleju złej jakości, co przełoży się na nieprawidłową pracę mechanizmu, a w efekcie doprowadzi do poważnych uszkodzeń.
  • Wyciek oleju – kiedy zauważysz drastyczny spadek poziomu oleju przekładniowego, może świadczyć to o jego wycieku. W tym momencie wymagane jest zbadanie nieszczelność układu, ponieważ skrzynia automatyczna nie zużywa oleju, a jego poziom powinien być stały.
  • Poślizg na sprzęgłach – jeżeli przy zwiększeniu obrotów, silnik hałasuje, zaś auto nie przyspiesza, może być to powodem ślizgania się wewnętrznych sprzęgieł.
  • Problemy przy zmianie biegów – gdy zmiana biegów nie następuje płynnie m.in. wyczuwalne są szarpnięcia lub problemy z wybieraniem biegów, może to świadczyć o problemach z dźwignią biegów.
  • Zapalona kontrolka silnika – jeżeli zaświeci się kontrolka silnika, może być to spowodowane uszkodzeniem skrzyni biegów, należy niezwłocznie udać się do profesjonalnego serwisu.

Naprawa wymaga skomplikowanego procesu wyjęcia i rozebrania całej skrzyni biegów. Dopiero wówczas można ocenić faktyczne uszkodzenia elementów. Mając na uwadze, iż automatyczna skrzynia biegów składa się z kilkuset elementów, a większość z nich zaliczana jest do mechaniki precyzyjnej, wyjaśnia to stosunkowo bardzo wysoki koszt naprawy. Już sama praca przy rozłożeniu i ponownym złożeniu, a także wyjęciu i włożeniu mechanizmu zajmuje bardzo dużo czasu. Przy kompleksowej naprawie „automatów” konieczna jest wymiana oleju, filtrów i uszczelek. Wszystko to powoduje wzrost kosztów wykonania takiej usługi.

Diagnostyka automatycznych skrzyń biegów

 

Nasz serwis w Krakowie oferuje profesjonalną diagnostykę automatycznej skrzyni biegów każdego typu i każdej marki samochodu, przy użyciu specjalistycznego sprzętu firmy Bosch. Dzięki dedykowanym interfejsom jesteśmy w stanie zdiagnozować wszelkie usterki odnotowane przez sterownik monitorujący parametry skrzyni.

Urządzenia firmy Bosch pozwalają na dokładne sprawdzenie parametrów automatycznej skrzyni biegów, bez względu na markę pojazdu.

Po uzyskaniu odnotowanych przez sterownik danych, precyzyjnie rozpoznajemy ewentualne usterki oraz opisujemy zalecenia do dalszej naprawy automatycznej skrzyni biegów. Przy użyciu tych informacji, kontynuujemy czynności związane z naprawą automatycznej skrzyni biegów.

Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów

Posiadamy specjalistyczny sprzęt przystosowany do dynamicznej wymiany oleju w automatycznych skrzyniach biegów. Metoda ta umożliwia niemalże 100% wymianę oleju w skrzyni, w przeciwieństwie do tradycyjnej metody grawitacyjnej, w której wymieniane jest około 60% oleju.

Dzięki kompletnej wymianie oleju w całym układzie, zapewnimy prawidłowe smarowanie całości układu automatycznej skrzyni biegów, co pozwoli na zwiększenie żywotności skrzyni.

Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów w naszym serwisie zostaje wykonana profesjonalnie i kompleksowo. Jesteśmy w stanie wymienić olej we wszystkich samochodach wyposażonych w automatyczną skrzynię biegów.

Przedstawiamy usługi związane z automatyczną skrzynią biegów

 

check icon serwis automatycznych skrzyń biegów

check icon naprawa automatycznych skrzyń biegów

check icon wymiana oleju w automatycznych skrzyniach biegów

check icon regeneracja automatycznych skrzyń biegów

check icon wymiana automatycznych skrzyń biegów

check icon diagnostyka automatycznej skrzyni biegów

Serwis automatycznych skrzyń biegów – wszystkie marki

Oferujemy usługi związane z serwisem automatycznych skrzyń biegów do wszystkich marek samochodów. Serwisujemy między innymi automatyczne skrzynie BMW ZF, BMW Steptronic, Audi Multitronic, Audi Tiptronic, Audi S-Tronic, Volkswagen DSG, Ford Powershift, Volvo Powershift, Nissan CVT, Mitsubishi CVT, Mercedes Autotronic, Citroen Geartronic, oraz inne aktualnie produkowane.

Zapraszamy wszystkich właścicieli samochodów wyposażonych w automatyczne skrzynie biegów z województwa małopolskiego do skorzystania z usług serwisu Bosch Car Service.