Naprawa manualnej skrzyni biegów

Wydawać by się mogło, że manualne skrzynie biegów są bezawaryjne, szczególnie porównując je z tymi automatycznymi. Jest to jednak podejście błędne, które może zakończyć się wysokimi kosztami napraw. Z tego powodu warto jest na czas wykonywać serwis swojej manualnej skrzyni biegów. Przegląd oraz wymiana oleju w skrzyni może znacząco wydłużyć żywotność manualnej skrzyni biegów. Wszelkie naprawy wykonywane w naszym serwisie, przeprowadzane są przez specjalistów.

Barbakan Bosch Car Service w Krakowie oferuje kompleksowe naprawy manualnych skrzyń biegów, regenerację i wymianę podzespołów skrzyni biegów oraz wymianę oleju.

Diagnostykę przeprowadzamy przy użyciu renomowanych urządzeń marki Bosch, a przy wymianie oleju stosujemy produkty tylko najwyższej jakości.

Objawy uszkodzonej manualnej skrzyni biegów

 

Co sugeruje, że manualna skrzynia biegów jest uszkodzona? Może na to wskazywać wiele objawów, które wymieniliśmy poniżej:

  • zgrzytanie podczas zmiany biegów – może oznaczać zużycie synchronizatorów czy zapieczenie linek. Zużycie synchronizatorów sprawia, że pojawia się problem z wyrównywaniem prędkości obrotowej kół zębatych, a to sprawia że podczas zmiany biegów słyszymy zgrzyt.
  • utrudniona zmiana biegów – gdy zmiana biegów wymaga użycia większej siły, oznaczać to może niski poziom oleju w skrzyni.
  • wyskakiwanie biegów – uszkodzenie koła zębatego odpowiadającego za dany bieg może doprowadzić do sytuacji, w której wrzucany bieg może wyskakiwać.
  • głośna praca skrzyni biegów – podczas zużycia łożysk, można usłyszeć charakterystyczne wycie dobiegające ze skrzyni biegów.

Diagnostyka manualnych skrzyni biegów

 

Diagnostyka jest bardzo ważną czynnością, która pozwala ustalić jakie problemy mogą występować. Jest ona przeprowadzana przez naszych doświadczonych mechaników, którzy na co dzień naprawiają o wiele bardziej skomplikowane skrzynie automatyczne.  Wstępna diagnostyka polega na oględzinach manualnej skrzyni biegów, a także na sprawdzeniu jej pod względem wycieków. W przypadku bardziej skomplikowanych awarii, wymagane będzie rozłożenie jej.

Wymiana oleju w manualnej skrzyni biegów

 

Wymianę oleju w skrzyni biegów wykonujemy przy użyciu najwyższej jakości olejów, które zapewnią jej bezawaryjne działanie. Okresowa wymiana oleju zapewni dobre smarowanie wszystkim ruchomym elementom, co w znacznym stopniu pozwoli zmniejszyć ryzyko wystąpienia poważnych awarii.

Oferujemy kompleksową wymianę oleju w naszym serwisie w Krakowie. Jest ona przeprowadzana kompleksowo i profesjonalnie. Jesteśmy w stanie wymienić olej w każdym samochodzie, posiadającym manualną skrzynię biegów.

Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów

 

Posiadamy specjalistyczny sprzęt przystosowany do dynamicznej wymiany oleju w automatycznych skrzyniach biegów. Metoda ta umożliwia niemalże 100% wymianę oleju w skrzyni, w przeciwieństwie do tradycyjnej metody grawitacyjnej, w której wymieniane jest około 60% oleju.

Dzięki kompletnej wymianie oleju w całym układzie, zapewnimy prawidłowe smarowanie całości układu automatycznej skrzyni biegów, co pozwoli na zwiększenie żywotności skrzyni.

Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów w naszym serwisie zostaje wykonana profesjonalnie i kompleksowo. Jesteśmy w stanie wymienić olej w większości samochodów wyposażonych w automatyczną skrzynię biegów.

Usługi związane z manualną skrzynią biegów

 

  • naprawa manualnych skrzyni biegów
  • wymiana oleju w manualnych skrzyniach biegów
  • regeneracja manualnych skrzyń biegów
  • diagnostyka manualnych skrzyń biegów
  • wymiana manualnej skrzyni biegów

Serwis manualnych skrzyń biegów – wszystkie marki pojazdów

 

Nasze usługi związane z serwisem manualnych skrzyń biegów oferujemy praktycznie każdemu pojazdowi. Marki które serwisujemy to m. in. Audi, BMW, Peugeot, Citroen, Volvo, Mercedes-Benz, Ford, Fiat, Toyota, Volkswagen i wiele innych.

Zapraszamy klientów z województwa małopolskiego do naszego serwisu!